Partnerségre lép a WSBK 2012-es idényére benevezett Crescent Suzuki a jó hírű tuning műhellyel, a Yoshimurával. A BSB-ből jól ismert alakulat így jut majd erőforrásokhoz, a japánok gyártják, fejlesztik majd nekik a blokkokat és a kipufogó rendszert.
Gyakorlatilag nagy kérdés is volt, hogyan fogja megoldani Jack Valentine csapata a jövő évi szereplést a Suzuki MotoGP-ből való kiválása után, és ez a lehető legjobb húzás volt részükről. A gyártól ugyanis nem sokat remélhetnek (pontosabban semmit), a Yoshimura viszont kellő tapasztalattal rendelkezik a különféle nemzeti Superbike bajnokságokból, valamint idén többször is indultak a világbajnokságon is szabadkártyával.
Velük ellentétben az Alstare Suzuki szénája igencsak rosszul áll. Francis Battával az amerikai Cycle News készített nemrégiben interjút, aki elmondta, hogy MotoGP után őket is elérte a végzet. A Suzuki "kihúzta a dugót", ezért kénytelenek befejezni, a csapat nagy részét már szélnek is eresztették.
A Crescentnek jelenleg egy szerződött versenyzője van: Leon Camier, ám a MotoGP-s Suzuki saga végét kiváró John Hokpins lehet minden bizonnyal a másik.
(Köszi a tippet Tarzi!)
Utolsó kommentek